HİZMETLERİMİZ

TAROT FALI

TAROT FALI

Tarot insanlık çağının bilinen en eski kehanet yöntemlerinden biridir.Falın temel özelliği ise ruh ve enerjinin bir insanda kesiştiği noktaları tespit etmesidir.

Tarot falında kartların dizilişleri ve açılımları olduğu gibi kart açılış stratejilerinden oluşan bazı metotlar vardır.

Bu metotlardaki amaç genellikle falın sonucunu güçlendirmek falın sonucunu iyi çıkartmaya çalışmaktır.

Muhtelif durumlar hakkında görünmeyen ve esrarlı bilgileri toplamak için kullanılan tarot kartları, zaman içinde farklı çizimlerle birlikte yeni isimler almıştır (RiderWaite, Katana, Osho, Angels vb.)

Tarot Falı; 
Tarotun ortaya çıkış tarihi ve kelime anlamı ile ilgili söylenenler hep bir varsayımdan ibarettir ve kökeni net olarak bilinmemektedir. Bazı varsayımlara göre "Tarot" sözcüğünün kökeni, Eski Mısır’da "Kral Yolu" anlamına gelen “Ta-rosh" kelimesine dayanır. Başka bir rivayete göre ise Latince çark anlamında olan “Rota" kelimesinden türetilmiş bir şifredir. Bu kelime yaşamın doğumdan ölüme kadar dönen bir çark olduğunu simgeler. Tarot, Orta Çağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış olduğu tahmin edilen ve insanlık çağının bilinen en eski kehanet yöntemlerinden biridir. 78 karttan ve iki ana bölümden oluşmaktadır. Tarot destesini 56 karttan oluşan küçük sırlar serisi (minor arcana) ve 22 karttan oluşan büyük sırlar serisi (major arcana) oluşturur. Tarot falında bulunan kartların anlamları yorumcudan yorumcuya değişmektedir. Bu kartlar hem görünen ve bilinen hem de bilinmeyen gizli olay ve durumları tanımlar. Olayların ne zaman gerçekleşeceği hakkında bilgi verir. Kartlar bizi belli başlı konularda uyarır ve aynı zamanda teşvik eder. Aslında çoğu zaman farkında olduğumuz ama göz ardı ettiğimiz şeyleri de açığa çıkarır.