HİZMETLERİMİZ

YILDIZNAME FALI

YILDIZNAME FALI

Bireyin doğum zamanı saati ismi vb. Kişisel bilgileri kullanılarak bakılan bir yorum şeklidir. Kişinin doğumundan ölüme dek başından geçecek önemli vakalar belirtilir.

Yıldızname asla bir falla karıştırılmamalıdır. Faldan çok daha kati ve gerçekçi bilgiler elde edilir. Malesef yıldızname bakıyorum demekle yıldızname bakılamaz. Hepimiz ben yıldızname bakıyorum diyebilir fakat uğraş ve emek gerektiren ciddi bir iştir. Yıldızname ciddiye alınarak bakılmalıdır. Önemli bir iştir fal şeklinde eğlence amacı güdülmemelidir. İnsanlar için önemli olan yada olabilecek şeyler hayati kıymet taşıyan vakalar yıldıznamede ortaya çıkarılır ve çözümü için ek olarak uğraşılır.

Yıldızname özellikle Osmanlı döneminde çok yaygındı. Yıldızname en parlak sürecini Osmanlı döneminde geçirmiştir, şu demek oluyor ki kökeni çok eskilere dayanır. Yıldızname baktırmak İslam felsefesinde de canlılık göstermiştir. Günümüzde de kıymeti büyüktür. Asıl olan gerçek yıldızname bakıcısını bulmaktır.

Yıldızname Falı Nasıl Bakılır
Yıldızname bakanlar yorumcular yıldızların belirli zamanlardaki konumlarını yıldız cetveli veya yıldız haritaları oluşturarak bulurlar. Oluşturulan bu haritaya göre “Zayiçe” adı verilir. Bu, günümüzde “Doğum Haritası” yada “Horoskop” adıylada çogu yorumcu tarafından kullanılır

1.) İki yöntemle bakılır. Birincisi doğum tarihi kesin olarak bilinmiyorsa bu yöntem kullanılır. Sizin ve annenizin adının kelimeleri hesaplanır ve on ikiye bölünür. Kalan sayı Zodyak’ ta sıralanan burçlarla eşleştirilir. Net bir sonuç almanız bu yöntemle mümkün olmayabilir.

2.) İkincisi doğum tarihi biliniyorsa burcun tespit edilmesine bakılırsa bakılır. Günümüzde kullanılan en çok yöntemlerden birisidir. Cinsiyet göz önünde bulundurulmalı ve ona gore burç yorumu okunmalıdır. Yıldızname ile yıldızların birbirleriyle iyi yada kötü uyumlarına bakarak yorum yapılır. Yorumcuların bu konuda profesyonel olmasına dikkat edilmelidir.